Συγχαρητήρια ΚΟΑ για τα μετάλλια στην ιστιοπλοΐα

16/11/2023

Με τρία μετάλλια επέστρεψε από την Ελλάδα η κυπριακή αποστολή που συμμετείχε στην 32η Διεθνή Ιστιοπλοϊκή Εβδομάδα της Αθήνας. Συγκεκριμένα στην κατηγορία IQ Foil, η Νατάσα Λάππα πήρε το χρυσό μετάλλιο στις γυναίκες, ο Ανδρέας Καριόλου το αργυρό και ο Ιάκωβος Χριστοφίδης τερμάτισε στην 4η θέση στους άνδρες, ενώ στην κατηγορία ILCA 4 η Ανδριανή Γεωργίου κατέκτησε το αργυρό μετάλλιο.

Πολύ καλή και η παρουσία της Μαριλένας Μακρή η οποία κατέλαβε την 5η θέση στην κατηγορία ILCA 6, όπως και ο Αιμίλιος Ποέρος στους άνδρες. Στην κατηγορία ILCA 4 την 5η θέση πήρε ο Ιωάννης Μιλτιάδους. Ο Κυπριακός Οργανισμός Αθλητισμού συγχαίρει τους αθλητές και τις αθλήτριες για τις επιτυχίες τους και τούς εύχεται καλή συνέχεια στην προσπάθεια για πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες Παρίσι 2024. Πολλά συγχαρητήρια επίσης στους προπονητές, την Ομοσπονδία και τις οικογένειες τους. Ο ΚΟΑ θα συνεχίσει να στηρίζει τους αθλητές και τις αθλήτριες μας μέσα από τους Σχεδιασμούς του.