Sidebar

18
Sun, Aug
0 New Articles

H Κύπρος με 131 αθλητές στους ΑΜΚΕ

Ανακοινώσεις
Tools
Typography

Με 131 αθλητές και αθλήτριες, αναχωρεί την ερχόμενη Κυριακή, η Κυπριακή αποστολή, για να συμμετάσχει στους 15ους Αγώνες Μικρών Κρατών Ευρώπης που θα πραγματοποιηθούν στο Λουξεμβούργο από τις 27 Μαΐου μέχρι την 1η Ιουνίου.

 

Σύμφωνα με την ανακοίνωση της Κυπριακής Ολυμπιακής Επιτροπής οι αθλητές μας θα συμμετάσχουν και στα 11 αθλήματα του αγωνιστικού προγράμματος συμπεριλαμβανομένων όλων των ομαδικών αθλημάτων σε άντρες και γυναίκες.

 

Α/Α

ΑΘΛΗΜΑ

ΑΝΔΡΕΣ

ΓΥΝΑΙΚΕΣ

1

ΣΤΙΒΟΣ

22

18

2

ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ

4

1

3

ΤΖΟΥΝΤΟ

4

0

4

ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ

2

3

5

ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ

5

5

6

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

6

5

7

ΕΠΙΤΡΑΠΕΖΙΑ ΑΝΤΙΣΦΑΙΡΙΣΗ

1

1

8

ΤΕΝΙΣ

2

0

9

ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΑ

12

12

10

ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΑ

12

12

11

BEACH VOLLEY

2

2

 

ΣΥΝΟΛΟ

72

59

 

 

Οι αθλητές μας είναι οι ακόλουθοι:

ΣΤΙΒΟΣ

  1. ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΚΥΡΙΑΚΟΣ                                 -           ΑΘΛΗΤΗΣ
  2. ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ ΟΡΕΣΤΗΣ                              -           ΑΘΛΗΤΗΣ
  3. ΑΡΕΣΤΗ ΓΙΩΡΓΟΣ                                         -           ΑΘΛΗΤΗΣ
  4. ΑΡΝΟΣ ΖΑΧΑΡΙΑΣ                                        -           ΑΘΛΗΤΗΣ
  5. ΑΒΡΑΑΜ ΓΙΩΡΓΟΣ                                        -           ΑΘΛΗΤΗΣ
  6. ΒΟΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ                                  -           ΑΘΛΗΤΗΣ
  7. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΧΡΙΣΤΟΣ                                 -           ΑΘΛΗΤΗΣ
  8. ΘΕΟΦΙΛΟΥ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΣ                     -           ΑΘΛΗΤΗΣ
  9. ΚΑΖΑΧΟΥΝ ΤΖΕΠΕΛ ΑΧΜΕΤ                      -           ΑΘΛΗΤΗΣ
  10. ΚΑΚΟΤΑΣ ΜΙΧΑΛΗΣ                                     -           ΑΘΛΗΤΗΣ
  11. ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ ΚΡΙΤΩΝ                                   -           ΑΘΛΗΤΗΣ
  12. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΒΑΣΙΛΗΣ                          -           ΑΘΛΗΤΗΣ
  13. ΜΕΝΕΛΑΟΥ  ΡΗΓΙΝΟΣ                                -           ΑΘΛΗΤΗΣ
  14. ΞΟΥΦΑΡΙΔΗΣ ΑΡΗΣ                                     -           ΑΘΛΗΤΗΣ
  15. ΠΑΡΕΛΛΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ                           -           ΑΘΛΗΤΗΣ
  16. ΠΟΛΥΚΑΡΠΟΥ ΒΑΣΙΛΗΣ                             -           ΑΘΛΗΤΗΣ
  17. ΣΠΑΣΤΡΗΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ                                 -           ΑΘΛΗΤΗΣ
  18. ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ ΝΙΚΑΝΔΡΟΣ                            -           ΑΘΛΗΤΗΣ
  19. ΤΡΑΙΚΟΒΙΤΣ ΜΙΛΑΝ                                     -           ΑΘΛΗΤΗΣ
  20. ΧΑΤΙΡΙ ΑΜΙΝ                                                  -           ΑΘΛΗΤΗΣ
  21. ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ ΜΙΧΑΛΗΣ                          -           ΑΘΛΗΤΗΣ
  22. ΧΑΤΖΗΑΓΓΕΛΙΔΗΣ ΧΡΙΣΤΟΣ                       -           ΑΘΛΗΤΗΣ
  23. ΑΝΔΡΕΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ                              -           ΑΘΛΗΤΡΙΑ
  24. ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΟΥΣ ΜΑΡΙΑ                               -           ΑΘΛΗΤΡΙΑ
  25. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΡΑΦΑΕΛΛΑ                            -           ΑΘΛΗΤΡΙΑ
  26. ΕΥΑΓΓΕΛΙΔΟΥ ΝΑΤΑΛΙΑ                              -           ΑΘΛΗΤΡΙΑ
  27. ΚΑΠΠΑ ΦΛΩΡΕΝΤΙΑ                                                -           ΑΘΛΗΤΡΙΑ
  28. ΚΟΥΝΤΟΥΡΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ                            -           ΑΘΛΗΤΡΙΑ
  29. ΚΥΡΙΑΚΙΔΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ                              -           ΑΘΛΗΤΡΙΑ
  30. ΜΑΥΡΟΥΔΗ ΕΛΕΝΗ                                     -           ΑΘΛΗΤΡΙΑ
  31. ΝΙΚΟΛΕΤΤΟΥ ΝΙΚΟΛΕΤΤΑ                          -           ΑΘΛΗΤΡΙΑ
  32. ΠΑΝΑΓΗ ΝΕΚΤΑΡΙΑ                                     -           ΑΘΛΗΤΡΙΑ
  33. ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ ΑΝΝΑ ΡΑΜΟΝΑ               -           ΑΘΛΗΤΡΙΑ
  34. ΠΑΠΑΠΕΤΡΟΥ ΧΑΡΑ                                   -           ΑΘΛΗΤΡΙΑ
  35. ΡΑΖΗ ΣΤΕΦΑΝΗ                                           -           ΑΘΛΗΤΡΙΑ
  36.  ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΕΛΕΝΑ                                     -           ΑΘΛΗΤΡΙΑ
  37. ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΙΔΟΥ ΕΛΠΙΔΑ                                    -           ΑΘΛΗΤΡΙΑ
  38. ΧΡΙΣΤΟΦΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ                              -           ΑΘΛΗΤΡΙΑ
  39. ΧΡΙΣΤΟΦΗ ΝΑΤΑΛΙΑ                                                -           ΑΘΛΗΤΡΙΑ
  40. ΧΡΙΣΤΟΥ ΘΕΟΔΟΣΙΑ                                               -           ΑΘΛΗΤΡΙΑ

 

ΤΖΟΥΝΤΟ

  1. ΚΑΟΥΡΑΝΗΣ ΧΡΙΣΤΟΣ                                -           ΑΘΛΗΤΗΣ
  2. ΚΕΛΠΗΣ ΗΡΟΔΟΤΟΣ                                   -           ΑΘΛΗΤΗΣ
  3. ΚΟΝΝΑΡΗΣ ΦΕΙΔΙΑΣ                                               -           ΑΘΛΗΤΗΣ
  4. ΣΚΟΥΡΟΥΜΟΥΝΗΣ ΝΕΟΚΛΗΣ                  -           ΑΘΛΗΤΗΣ

 

ΕΠΙΤΡΑΠΕΖΙΑ ΑΝΤΙΣΦΑΙΡΙΣΗ

  1. ΓΙΑΓΚΟΥ ΜΑΡΙΟΣ                                         -           ΑΘΛΗΤΗΣ
  2. ΚΟΥΡΕΑ ΛΟΥΙΖΑ                                          -           ΑΘΛΗΤΡΙΑ

 

ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ

  1. ΜΥΛΩΝΑΣ ΑΔΩΝΙΣ                                       -           ΑΘΛΗΤΗΣ
  2. ΣΟΦΟΚΛΕΟΥΣ ΜΑΡΙΟΣ                              -           ΑΘΛΗΤΗΣ
  3. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΜΑΡΙΛΕΝΑ                      -           ΑΘΛΗΤΡΙΑ
  4. ΠΑΝΤΕΛΗ ΕΙΡΗΝΗ                                       -           ΑΘΛΗΤΡΙΑ
  5. ΠΑΝΤΕΛΗ ΑΡΤΕΜΙΣ                                     -           ΑΘΛΗΤΡΙΑ

 

ΤΕΝΙΣ

  1. ΧΡΥΣΟΧΟΣ ΠΕΤΡΟΣ                                               -           ΑΘΛΗΤΗΣ
  2. ΚΥΡΑΤΖΙΗΣ ΣΕΡΓΗΣ                                                -           ΑΘΛΗΤΗΣ

 

 

ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ

  1. ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ ΜΑΡΙΟΣ                              -           ΑΘΛΗΤΗΣ
  2. ΛΟΙΖΟΥ ΧΡΙΣΤΟΣ                                         -           ΑΘΛΗΤΗΣ
  3. ΠΑΛΤΑΓΙΑΝ ΔΗΜΟΣ                                     -           ΑΘΛΗΤΗΣ
  4. ΦΑΤΤΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ                                         -           ΑΘΛΗΤΗΣ
  5. ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΥ ΑΝΤΡΗ                               -           ΑΘΛΗΤΡΙΑ

 

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

  1. ΜΠΑΧΤΙΑΡΟΦ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ                    -           ΑΘΛΗΤΗΣ
  2. ΧΑΤΖΗΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΙΑΚΩΒΟΣ             -           ΑΘΛΗΤΗΣ
  3. ΚΟΝΝΑΡΗΣ ΣΕΜΠΑΣΤΙΑΝ                          -           ΑΘΛΗΤΗΣ
  4. ΤΣΙΟΠΑΝΗΣ ΘΩΜΑΣ                                                -           ΑΘΛΗΤΗΣ
  5. ΞΑΝΘΟΥ ΛΕΥΚΙΟΣ                                       -           ΑΘΛΗΤΗΣ
  6. ΖΑΓΚΑΣ ΟΜΗΡΟΣ                                        -           ΑΘΛΗΤΗΣ
  7. ΒΟΣΚΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ                                       -           ΑΘΛΗΤΡΙΑ
  8. ΚΑΡΑΜΑΝΟΥ ΧΡΥΣΟΥΛΑ                           -           ΑΘΛΗΤΡΙΑ
  9. ΝΕΟΦΥΤΟΥ ΣΩΤΗΡΙΑ                                  -           ΑΘΛΗΤΡΙΑ
  10. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΣΟΦΙΑ                           -           ΑΘΛΗΤΡΙΑ
  11. ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΥ ΕΙΡΗΝΗ                            -           ΑΘΛΗΤΡΙΑ

 

ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ

  1. ΑΡΙΣΤΟΤΈΛΟΥΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ                   -           ΑΘΛΗΤΗΣ
  2. ΓΕΩΡΓΑΛΛΑΣ ΗΡΟΔΟΤΟΣ                          -           ΑΘΛΗΤΗΣ
  3. ΚΡΑΣΙΑΣ ΜΙΧΑΛΗΣ                                       -           ΑΘΛΗΤΗΣ
  4. ΠΑΠΑΕΥΡΙΠΙΔΟΥ ΞΕΝΙΟΣ                          -           ΑΘΛΗΤΗΣ
  5. ΣΠΑΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ                                      -           ΑΘΛΗΤΗΣ
  6. ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΟΥ ΚΟΡΑΛ ΛΙ                          -           ΑΘΛΗΤΡΙΑ
  7. ΖΑΝΝΕΤΤΟΥ ΡΑΦΑΕΛΛΑ                            -           ΑΘΛΗΤΡΙΑ
  8. ΗΛΙΑΔΗ ΕΛΕΝΗ                                            -           ΑΘΛΗΤΡΙΑ
  9. ΘΕΟΧΑΡΟΥΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ                           -           ΑΘΛΗΤΡΙΑ
  10. ΛΟΥΚΑ ΛΕΥΚΗ                                             -           ΑΘΛΗΤΡΙΑ

 

ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΑ

 

  1. ΑΛΕΞΙΟΥ ΑΓΓΕΛΟΣ                                -           ΑΘΛΗΤΗΣ
  2. ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΓΑΒΡΙΗΛ                               -           ΑΘΛΗΤΗΣ
  3. ΚΟΛΑ ΝΙΚΟΣ                                           -           ΑΘΛΗΤΗΣ
  4. ΚΟΝΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ                                 -           ΑΘΛΗΤΗΣ
  5. ΜΟΣΧΟΒΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ                     -           ΑΘΛΗΤΗΣ
  6. ΟΙΚΟΝΟΜΙΔΗΣ ΑΝΘΙΜΟΣ                    -           ΑΘΛΗΤΗΣ
  7. ΠΑΦΙΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ                    -           ΑΘΛΗΤΗΣ
  8. ΠΑΠΑΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΝΟΣ        -           ΑΘΛΗΤΗΣ
  9. ΠΕΤΡΑΚΙΔΗΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ                       -           ΑΘΛΗΤΗΣ
  10. ΣΑΒΒΑΣ ΣΑΒΒΑ                                      -           ΑΘΛΗΤΗΣ
  11. ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΣ                   -           ΑΘΛΗΤΗΣ
  12. ΧΡΥΣΤΟΣΤΟΜΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ                -           ΑΘΛΗΤΗΣ
  13. ΘΕΟΤΗ ΑΝΤΩΝΙΑ                                   -           ΑΘΛΗΤΡΙΑ
  14. ΖΑΚΧΑΙΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ                            -           ΑΘΛΗΤΡΙΑ
  15. ΙΟΡΔΑΝΟΥΣ ΑΝΤΡΗ                              -           ΑΘΛΗΤΡΙΑ
  16. ΔΑΥΙΔ ΧΡΙΣΤΙΑΝΑ                                   -           ΑΘΛΗΤΡΙΑ
  17. ΚΟΥΔΟΥΝΑ ΕΙΡΗΝΑ                              -           ΑΘΛΗΤΡΙΑ
  18. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ                 -           ΑΘΛΗΤΡΙΑ
  19. LAVRUK MARYNA                                  -           ΑΘΛΗΤΡΙΑ
  20. ΛΕΩΝΙΔΟΥ ΙΩΑΝΝΑ                               -           ΑΘΛΗΤΡΙΑ
  21. ΜΑΝΙΤΑΡΟΥ ΣΟΦΙΑ                               -           ΑΘΛΗΤΡΙΑ
  22. ΜΟΣΦΙΛΙΩΤΗ ΕΛΕΝΑ                             -           ΑΘΛΗΤΡΙΑ
  23. ΠΕΤΡΟΥ ΕΛΕΑΝΑ                                  -           ΑΘΛΗΤΡΙΑ
  24. ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ ΑΝΤΡΕΑ                     -           ΑΘΛΗΤΡΙΑ

 

BEACH VOLLEY

  1. MICHAIL KUSHNEREV                                -           ΑΘΛΗΤΗΣ
  2. ΜΙΧΑΗΛ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ                                     -           ΑΘΛΗΤΗΣ
  3. ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΟΤΑ                                   -           ΑΘΛΗΤΡΙΑ
  4. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΜΑΝΩΛΙΝΑ                      -           ΑΘΛΗΤΡΙΑ

 

ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΑ

1.  ΘΕΟΧΑΡΙΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ                                -           ΑΘΛΗΤΗΣ

  1. ΗΛΙΑΔΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ                                  -           ΑΘΛΗΤΗΣ
  2. KING ANTONY LAMAR                                -           ΑΘΛΗΤΗΣ
  3. ΛΟΙΖΙΔΗΣ ΧΡΙΣΤΟΣ                                      -           ΑΘΛΗΤΗΣ
  4. ΜΙΧΑΗΛ ΣΑΙΜΟΝ                                          -           ΑΘΛΗΤΗΣ
  5. ΠΑΛΑΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ                                                -           ΑΘΛΗΤΗΣ
  6. ΠΑΝΤΕΛΗ ΙΑΚΩΒΟΣ                                     -           ΑΘΛΗΤΗΣ
  7. ΠΑΝΤΟΥΡΗΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ                            -           ΑΘΛΗΤΗΣ
  8. ΡΑΖΗΣ ΚΡΙΣΤΟΦΕΡ                                     -           ΑΘΛΗΤΗΣ
  9. ROUNDY JOSEPH GARCIA                                    -           ΑΘΛΗΤΗΣ
  10. ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ                              -           ΑΘΛΗΤΗΣ
  11. ΤΡΙΣΟΚΚΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ                           -           ΑΘΛΗΤΗΣ
  12. ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΕΛΕΝΑ                                       -           ΑΘΛΗΤΡΙΑ
  13. ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΖΩΗ ΝΑΤΑΛΗ                         -           ΑΘΛΗΤΡΙΑ
  14. ΘΕΟΛΟΓΟΥ ΣΟΦΙΑ                                      -           ΑΘΛΗΤΡΙΑ
  15. ΚΟΝΙΑΛΗ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ                                -           ΑΘΛΗΤΡΙΑ
  16. ΜΑΚΡΗ ΑΝΤΩΝΙΑ                                         -           ΑΘΛΗΤΡΙΑ
  17. ΜΕΝΕΛΑΟΥ ΧΡΙΣΤΙΑΝΑ                              -           ΑΘΛΗΤΡΙΑ
  18. ΛΑΡΚΟΥ ΛΟΥΚΙΑ                                          -           ΑΘΛΗΤΡΙΑ
  19. ΝΙΚΟΔΗΜΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ                                -           ΑΘΛΗΤΡΙΑ
  20. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΛΙΑ                            -           ΑΘΛΗΤΡΙΑ
  21. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΣΟΝΙΑ                           -           ΑΘΛΗΤΡΙΑ
  22. ΠΙΤΣΙΛΙΔΟΥ ΑΝΤΡΙΑ                                     -           ΑΘΛΗΤΡΙΑ
  23. ΦΟΥΚΑΡΗ ΣΤΕΦΑΝΗ                                  -           ΑΘΛΗΤΡΙΑ

 

Το πρόγραμμα των αγώνων έχει ως εξής:

 

 

15οι Αγώνες Μικρών Κρατών Ευρώπης – Λουξεμβούργο 27η Μαΐου - 1η Ιουνίου

Αγωνιστικό Πρόγραμμα

Αγωνίσματα

Χώρος Διεξαγωγής

Δευτέρα

27/5

Τρίτη

28/5

Τετάρτη

29/5

Πέμπτη

30/5

Παρασκευή

31/5

Σάββατο

1/6

 

Εθνικό Στάδιο “Josy Barthel

Τελετή Έναρξης

20:00

 

 

 

 

 

Στίβος

Εθνικό Στάδιο “Josy Barthel

 

15:30-21:00

 

16:30-20:30

 

14:00-17:30

Ποδηλασία

Cessange

 

Time Trial

17:00

 

Ποδηλασία Δρόμου

14:00

Ορεινή Ποδηλασία (“Hesperange”)

17:30

 

Τζούντο

Tramsschapp

 

Ατομικό 12:00-14:30/ 18:00-20:00

 

Ομαδικό

12:00-17:00

 

 

Επιτραπέζια Αντισφαίριση

Coque

 

Ομαδικό

10:00-18:30

Ομαδικό

10:00-18:00

Διπλό

10:00-18:00

Ατομικό

10:00-18:00

Ατομικό

10:00-14:00

Αντισφαίριση

Arquebusiers”

 

Απλό / Διπλό

09:00-20:00

Απλό / Διπλό

09:00-20:00

Απλό / Διπλό

09:00-20:00

Απλό / Διπλό

09:00-20:00

Τελικοί Απλών

09:00-16:00

Κολύμβηση

Coque”

 

Σειρές / Τελικοί

10:00/17:30-19:30

Σειρές / Τελικοί

10:00/17:30-19:30

Σειρές / Τελικοί

10:00/17:30-19:30

Τελικοί

17:30-19:30

 

Γυμναστική

Belair

 

10:00-14:00

 

12:00-19:45

 

 

Σκοποβολή

Tramsschapp

 

Τραπ

10:00-14:00

Αεροβόλο Τουφέκι / Τραπ

10:00-16:00

10:00-18:00

 

Αεροβόλο Πιστόλι

10:00-17:00

 

Καλαθόσφαιρα

Coque

 

16:45-20:30

18:15-20:00

13:45-22:00

11:00-22:00

09:00-18:00

Πετόσφαιρα

Coque

 

Σάλας 14:00-22:00

Μπιτς 13:00-19:00

Σάλας 10:00-22:00

Μπιτς 13:00-19:00

Σάλας 10:00-22:00

Μπιτς 13:00-19:00

Σάλας 10:00-22:00

Μπιτς 13:00-19:00

Σάλας 10:00-18:00

Μπιτς 10:00-15:00

 

“Abbaye Neumunster”

 

 

 

 

 

Τελετή Λήξης

20:00